Auke De Buysser en Mathias De Keersmaeker sprinten naar Belgische titel bij de junioren
De Belgische kampioenschappen op de weg voor Junioren leverden twee spannende wedstrijden op, telkens met een zinderende sprint als apotheose. Zowel bij de vrouwen als bij de mannen werd het verschil in de laatste meters gemaakt.
Tweede titel op rij voor Auke De Buysser
Bij de vrouwen junioren kroonde Auke De Buysser (NXTG Racing U19 Development Team) zich voor het tweede jaar op rij tot Belgisch kampioene. De verwachte massasprint volgde na een gesloten wedstrijd waarin ontsnappingspogingen weinig kans kregen.
“Ik probeerde in het begin mee te gaan in een ontsnapping, maar op dit parcours was wegrijden in een groep geen evidentie,” reageerde Auke na afloop. “Ik focuste dan maar op mijn sprint en dat loonde. Ik ben heel blij dat ik het kon afmaken.”
Ze haalde het nipt voor Shanaya Esther Schollaert en haar ploeggenote Frauke Bruylandts, beiden uitkomend voor Baloise Minimax WB Ladies.
Mathias De Keersmaeker troeft favoriet af bij de mannen
Ook bij de mannen junioren werd het een sprint om de titel, met Mathias De Keersmaeker (REV Brussels Cycling Academy) als winnaar. In een razendsnelle koers, waarin een kopgroep trapsgewijs werd gevormd, bleef het tempo bijzonder hoog. Ondanks het vlakke parcours zorgde de intensiteit ervoor dat enkel een select peloton nog kon strijden om de overwinning.
“Ik kwam vroeg op kop in de sprint en voelde Witse Bertels komen,” vertelde Mathias. “Ik dacht dat ik moest gaan zitten, maar ik kon doorzetten tot de finishlijn en Witse afhouden.”
In de laatste meters hield De Keersmaeker nipt topfavoriet Bertels achter zich. Mauro Keppens uit Oost-Vlaanderen mocht als derde mee op het podium.